Problemy z ręką

Ewolucja wyposażyła nas w niezwykle sprawne i uniwersalne narzędzie. Ludzka ręka jest najbardziej wszechstronnym manipulatorem. Niestety i on czasem niedomaga i potrzebuje ingerencji chirurgicznej.

Czym zajmuje się chirurgia ręki?

Chirurgia reki, choć jest dziedziną wąską i wymagającą wyspecjalizowane wiedzy i umiejętności, potrzebuje dla postawienia celnej diagnozy wielotorowości i odniesień do innych dziedzin medycyny. W zakres chirurgii reki wchodzą metody nieoperacyjne i operacyjne w obrębie nerwów, ścięgien, więzadeł, mięśni i kości. Przedstawicielem dziedziny jest chirurg ręki. Specjalista z wielostopniowym przygotowaniem medycznym z dziedziny ortopedii i traumatologii.

Częste przypadki, którymi zajmuje się chirurg ręki

  • Zespół cieśni nadgarstka i zespół rowka nerwu łokciowego, które są schorzeniami związanymi z układem nerwowym. Oba przypadki powodują ostre dolegliwości bólowe i mogą w efekcie doprowadzić do zaniku mięśni.
  • Przykurcz Dupuytrena i palec trzaskający wymagają ingerencji chirurgicznej w obrębie ścięgien i więzadeł palców i przedramienia.
  • Łokieć tenisisty i golfisty. Obie przypadłości lokalizuje się w obrębie ścięgien i przyczepów łokcia osób uprawiających ww. dyscypliny sportowe oraz im pokrewne, w podobny sposób angażujące aparat ruchowy.
  • Zespół de Querwaina powoduje bóle nadgarstka związane z pracą ścięgien operujących kciukiem.
  • Ganglion ręki jest częstym schorzeniem osób uprawiających sport lub pracujących intensywnie fizycznie. Przyczyną jest przeciążenie objawiające się powstaniem na powierzchni okołostawowej nadgarstka widocznych i wyczuwalnych galaretowatych guzków.

Zabiegi stosowane w powyższych przypadkach

Zabiegi operacyjne są często stosowane w przypadkach, kiedy nie jest możliwe zastosowanie środków farmakologicznych lub metod fizjoterapeutycznych. Zabiegi regeneracyjne tkanek, ścięgien lub chrząstek przywracają normalne czynności kończyny. Chirurgia rekonstrukcyjna oferuje zestaw metod pozwalających odtworzyć tkanki, które uległy całkowitemu zniszczeniu lub atrofii. Leczenie blizn pooperacyjnych jest jednym z końcowych etapów rekonwalescencji. Wszystkie zabiegi wykonuje od lat specjalista z z kliniki http://chirurgrekigdansk.pl/ – zachęcamy do odwiedzin witryny i ustalenia terminu wykonania zabiegu po wcześniejszej konsultacji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj