Leczenie implanto-protetyczne Kraków

Szczegółowe zaplanowanie leczenia protetycznego to podstawa udanego zabiegu, który jest rozłożony w czasie na kilka miesięcy. W fazie początkowej implant integruje się z kością, a cały proces może potrwać 3-4 miesiące w szczęce dolnej i około pół roku w szczęce górnej. Jeśli implantami są uzupełniane jeden, dwa lub trzy zęby, na okres gojenia pacjenci otrzymają prowizoryczną protezę po zabiegu implantacji. Niczego nie pozostawia się przypadkowi, dlatego protezy zębowe są idealnie dopasowane w klinice w Krakowie i pozwalają osiągnąć zadowolenie każdemu pacjentowi.

Diagnostyka i zaplanowanie leczenia

Dokładna diagnostyka oraz zaplanowanie poszczególnych etapów leczenia protetycznego to niezbędne czynności do osiągnięcia satysfakcjonujących efektów leczenia. Obecnie w gabinecie stomatologicznym w zakresie protetyki mamy do wyboru wiele rozwiązań. Lekarz wspólnie z pacjentem uzgadniają, jaką metodą uzupełnić ubytki w uzębieniu. Protezy dzielą się na ruchome, które pacjent sam może umieścić w jamie ustnej oraz zespolone na stałe, których nie można samodzielnie usunąć. Najczęściej stosowana proteza ruchoma to proteza akrylowa, szkieletowa czy elastyczna. Do stałych protez należą m.in. implanty, korony i mosty zębowe. Zanim zostaną wstawione implanty czy inne protezy zębowe, Kraków Indexmedica rutynowo wykonuje badanie tomograficzne szczęki lub żuchwy we własnej pracowni obrazowania cyfrowego.

Tomografia szczęki przed wykonaniem implantów

Wynik badania tomograficznego pozwala specjalistom natychmiast stworzyć cyfrową rekonstrukcję kości szczęk oraz zębów w 3D. Wirtualna symulacja wprowadzonych implantów i sztucznych zębów pozwala zaoszczędzić mnóstwo czasu, a także nie wymaga ręcznej pracy technika w pracowni wykonującej odlewy. Osiąga się przy tym bardzo wysoki stopień precyzji, a wszystko dzięki zastosowaniu specjalistycznego oprogramowania software. Lekarz o specjalizacji chirurg implantolog, zakładając protezy zębowe w krakowskiej klinice, dzięki obrazowaniu trójwymiarowemu, może dokładnie przeanalizować strukturę i wymiary naturalnej kości pacjenta. W ten sposób określa się również rodzaj, wielkość, kąt wprowadzenia, ilość oraz lokalizację wstawianych protez.

Wyrównanie uśmiechu – licówki z porcelany lub kompozytu

Na korekcję kształtów zębów oraz przebarwienia można zastosować licówki bez ingerencji chirurgicznej. W stomatologii licówka to uzupełnienie protetyczne, które stanowi cienką płytkę ceramiczną, porcelanową lub kompozytową, wyrównującą przednie powierzchnie zębów w celach estetycznych. Protezy zębowe Kraków zawsze dopasowuje się do potrzeb pacjenta. Jeżeli w grę wchodzi jedynie delikatna korekcja istniejących zębów i wyrównanie uśmiechu, warto zastosować licówki, które znacząco wpływają na wygląd uzębienia. Pacjenci często decydują się na upiększanie swojego uśmiechu poprzez wybielanie zębów. Jeżeli standardowe wybielanie nie przynosi spodziewanych efektów, skuteczniejszym rozwiązaniem mogą być licówki w pożądanym odcieniu, które sprawiają, że zęby wyglądają olśniewająco.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj