Korekcja uśmiechu

Doskonały i perfekcyjny uśmiech jest marzeniem każdego człowieka. Dla niektórych jest w zasięgu ręki – genetyka tak zadziałała, że wszystko, co definiuje doskonały uśmiech, zostało nam przypisane z natury i nie trzeba wprowadzać żadnych korekt ani poprawiać ich wyglądu. Nie wszyscy mają jednak tyle szczęścia, niektórzy nie zostali tak obdarowani genami przez matkę naturę i aby ich uśmiech stał się zachwycający, potrzeba sporo pracy ze strony stomatologa. Są też i tacy, którzy o swoje zęby nie zadbali i doprowadzili je do stanu wymagającego interwencji. Bez względu na wszystko, o zdrowie jamy ustnej trzeba zadbać.

Wybielanie

Aby móc wybielić zęby, trzeba spełnić tylko jeden warunek – muszą być one zdrowe. Reszta pozostaje w rękach stomatologa, dla którego materiały dla stomatologów służące do wybielania zębów są absolutną podstawą dla prawidłowo wykonanych zabiegów, które nie będą niosły za sobą żadnych niepożądanych skutków ubocznych. Metod wybielania zębów jest kilka i to w gabinecie powinna nastąpić konsultacja stomatologiczna podczas której dentysta zaproponuje odpowiednio dobraną zarówno do potrzeb jak i zębów metodę wybielania.

Nadwrażliwość pozabiegowa to mit. Jeśli asortyment stomatologiczny jest wysokiej klasy, to nie ma mowy o nieprzyjemnych dolegliwościach po zabiegu. Jeśli dentysta wcześniej uprzedzi, że może pojawić się kilkudniowa nadwrażliwość, to jest to jeden z możliwych skutków ubocznych, jednak efekt ten nie utrzymuje się na stałe – objawy powinny ustąpić do kilku dni; jeśli tak się nie dzieje, należy zgłosić problem dentyście, który przeprowadzał zabieg.

Lifting kształtu

Stomatologia to bardzo zaawansowana dziedzina nauki, która stale się rozwija. Uśmiech można korygować teraz na bardzo wiele sposobów. Od tych najstarszych, jak aparat na zęby, po porcelanowe licówki. Metoda, która zostanie wybrana przez dentystę zostanie z pewnością podyktowana stanem zębów oraz rodzajem wady. Nie wszystko można zmienić za pomocą licówek i nie wszystko wymaga zakładania aparatu ortodontycznego. Poważne wady zgryzu muszą zostać leczone za pomocą aparatu, jednak drobne wady natury estetycznej podlegają już pod zabieg założenia licówek. Osoby, które mają diastemę lub zbyt krótkie pojedyncze zęby, mogą zmienić wygląd swojego uśmiechu w przeciągu kilku wizyt w gabinecie.

Konturowanie zębów z kolei przynosi trochę odwrotny efekt, gdyż jest w stanie optycznie je skrócić. Konturowanie polecane jest osobom, których zęby są zbyt długie bądź szpiczaste i wystają poza linię ust. Doskonale wyposażone gabinety posiadają na stanie takie materiały dla stomatologów, dzięki którym są w stanie osiągnąć zdumiewające efekty w bardzo krótkim czasie.

Tańszą alternatywą jest zabieg bondingu, który w kwestii koloru uzębienia jest w stanie przynieść niemalże takie same efekty, jak w przypadku licówek, jednak efekty osiągnięte przy pracy z tą metodą nie pozwolą osiągnąć tak doskonałych efektów.

Uśmiech jest bardzo ważną cechą każdego człowieka. Czasem można nim zdobyć czyjeś serce, a niejednokrotnie aparycja jest ważną cechą także w kwestiach zawodowych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj