Jak zadbać o sterylność pomieszczeń w czasach pandemii? Sprawdzamy!

W czasach pandemii branża medyczna stoi przed trudnym zadaniem, jakim jest zapewnienie bezpieczeństwa swoim pracownikom i pacjentom. Dotyczy to również przedsiębiorców z innych sektorów rynku. Do transmisji wirusa dochodzi najczęściej w zamkniętych pomieszczeniach, dlatego to na nich trzeba skupić się najbardziej. Istnieje sposób, aby skutecznie zadbać o sterylność wnętrz. Zobacz, czym są i jak działają oprawy UV-C!

Sterylność pomieszczeń a Covid-19

Groźne patogeny koronawirusa krążą w powietrzu i osadzają się na przedmiotach. Wirusy świetnie radzą sobie w ciepłych, suchych i zamkniętych pomieszczeniach. To w nich najczęściej dochodzi do zakażeń. Narażone są przede wszystkim punkty medyczne, hale produkcyjne czy sklepy, w których gromadzą się ludzie. Istnieje sposób, na usunięcie prawie 100% wirusów z tych pomieszczeń – dezynfekcja promieniowaniem UV-C.

Czym jest oprawa UV-C?

Oprawa UV-C przypomina klasyczną oprawę oświetleniową – jest lekka i minimalistyczna. Urządzenie jest w stanie oczyścić 40m2 powierzchni w niecałą godzinę. Montaż natynkowy pozwala ją zamocować w klasycznych budynkach, jak i budowlach tymczasowych (kontenery). Jest ona dostępna np. w ofercie polskiej marki G-con.

Jak działa oprawa UV-C?

Oprawa emituje promieniowanie UV-C, czyli promieniowanie elektromagnetyczne z zakresu długości fal od 100 nm do 400 nm. To najskuteczniejsza i znana od ponad 20 lat metoda dezynfekcji. Stosowano ją m.in. na salach zabiegowych czy do dezynfekcji sprzętu medycznego. Usuwa z powietrza i powierzchni aż 99,9% groźnych wirusów, bakterii, grzybów, pleśni i innych drobnoustrojów. Co ważne, jest to rozwiązanie ekologiczne, ponieważ nie wymaga użycia środków chemicznych. Z punktu widzenia sektora medycznego i przedsiębiorców ważny będzie również fakt, że oczyści pomieszczenia i powierzchnie bez nakładu ludzkiej pracy – szybko i skutecznie.

Czy oprawę UV-C można stosować w pomieszczeniach, w których przebywają ludzie?

Tak. Oprawa UV-C dostępna w firmie G-con ma zamontowaną osłonę emitowanego światła i przy wymuszeniu obiegu powietrza można z niej korzystać nawet przy obecności osób w pomieszczeniu.

Zalety korzystania z oprawy UV-C

  • Zabija 99,9% groźnych patogenów.
  • Dezynfekcja jest szybka – do 40m2 w niecałą godzinę.
  • Można jej używać w pomieszczeniach z ludźmi.
  • Nie wymaga nakładu ludzkiej pracy.
  • Nie wymaga użycia środków chemicznych.
  • Jest znanym i sprawdzonym rozwiązaniem.

Dodatkowo urządzenie ma szerokie zastosowanie w branży medycznej, można ją wykorzystać w szpitalach, szpitalach tymczasowych, laboratoriach, przychodniach, gabinetach lekarskich, gabinetach zabiegowych lub punktach pobrań. Sprawdzi się również w hotelach pracowniczych, sklepach, halach produkcyjnych czy pomieszczeniach korporacyjnych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj