Jak szybko pozbyć się pryszcza?

Nagłe pojawienie się pryszcza może zepsuć plany nawet na kilka dni. Przez ten czas najczęściej ukrywa się go pod warstwą makijażu, jednak nie zawsze przynosi to pożądane i trwałe efekty. Jeden pryszcz pojawiający się na twarzy, może zepsuć cały wygląd osoby u której się pojawił. Nie zaleca się wyciskania takiego pryszcza, jednak wiele osób nie może się powstrzymać i właśnie to robi w pierwszej kolejności. Jeżeli jednak uda nam się powstrzymać i nie zerwiemy ciągłości skóry, istnieje kilka domowych sposobów na szybkie pozbycie się pryszcza.

Domowe sposoby na pozbycie się pryszcza

Najprostszym sposobem na pozbycie się pryszcza z twarzy jest tak zwany stempel z czosnku. Obrany ząbek czosnku należy przyłożyć do miejsca, w którym pojawił się pryszcz i pozostawić na około 15 minut. Po tym czasie należy dokładnie umyć twarz i powtarzać cały ten proces do skutku. Jest to skuteczna metoda, ponieważ czosnek zawiera w sobie cynk i siarkę, które działają na zaognione miejsce w sposób oczyszczający oraz antybakteryjny.

Kolejną metoda jest domowa pasta stworzona z kurkumy i oleju kokosowego. Kurkuma jest orientalna przyprawą, która ma działanie antybakteryjne, a także rozjaśniające, co znacznie pomaga w usunięciu powstałej krosty i stanu zapalnego. Aby uzyskać pożądany efekt w szybkim czasie, należy zmieszać szczyptę kurkumy z olejem kokosowym i nałożyć na zaognione miejsce. Taka mieszanka pozwoli na zahamowanie dalszego rozwoju krosty i szybsze usunięcie jej z twarzy.

Szybkie usuwanie pryszcza sodą oczyszczoną

Bardzo szybka i skuteczną metodą na pozbycie się pryszcza z twarzy jest stworzenie domowej pasty z sody oczyszczonej i wody. Należy dobrać takie proporcje, aby uzyskać gęstą pastę, która nie będzie spływać ze zmienionego miejsca. Należy nałożyć ją na pryszcza i pozostawić na około 30 minut. Zabieg ten watro powtórzyć, ponieważ soda ma działanie wysuszające, a także przyspieszające gojenie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj