Abonament medyczny – korzyści

Opieka zdrowotna jest niezwykle ważna. Szczególnie w czasie, kiedy dostęp do służby zdrowia jest utrudniony. Długie kolejki do lekarzy specjalistów, oczekiwanie na badania mogą przyprawić o ból głowy. Dlatego coraz więcej ludzi decyduje się na prywatną opiekę medyczną. W takim wypadku warto rozważyć zakup abonamentu medycznego. Co to takiego i jakie niesie za sobą korzyści? Sprawdź!

Abonament medyczny – jak działa?

Wykupując abonament medyczny zapewniasz sobie dostęp do określonych wizyt lekarskich, zabiegów oraz badań diagnostycznych. Większość z nich dostępnych jest w różnych wariantach. Na przykład nielimitowane konsultacje lekarskie online lub telefoniczne oraz konsultacje lekarskie w placówce stacjonarnej z możliwością wystawienia e-recept i e-skierowań czy też oceną wyników badań laboratoryjnych. Taką opcje dostaniesz m.in. w JP Medica (https://jpmedica.com), gdzie abonament wykupujesz na 6 lub 12 miesięcy. Od Twojego wyboru zależna jest też cena pakietu.

Abonament medyczny – korzyści

Abonamenty medyczne są odpowiedzią na potrzeby pacjentów. Największa wymierna korzyść, jaką możesz uzyskać, korzystać z pakietów to oszczędność. Zwykle pojedyncze konsultacje powtarzane kilka razy do roku są droższe niż te udzielane w ramach abonamentu. Oczywiście to, że wykupujesz dany pakiet, nie oznacza, że na pewno skorzystasz ze wszystkich usług w nim oferowanych, jednak abonament medyczny to gwarancja:

  • łatwego dostępu bez skierowania do wielu lekarzy specjalistów,
  • krótki czas oczekiwania na wizytę,
  • wygodna rejestracja do lekarzy i na badania,
  • krótki czas oczekiwania na wyniki badań i konsultację ich z lekarzem.

Abonament medyczny – ile kosztuje?

Pakiety medyczne mają bardzo różne ceny. Uzależnione są one między innymi od okresu, na jaki wykupujesz usługę, ale również od zawartości pakietów. Większość placówek medycznych oferuje nielimitowany dostęp do lekarzy internistów, wybranej liczny specjalistów (np. 10 czy 15) oraz określoną liczbę badań laboratoryjnych i diagnostycznych. W standardowych pakietach możesz wykonać kilkadziesiąt badań, zaś w tych najdroższych nawet kilkaset. Większość abonamentów oferuje również limitowaną ilość zabiegów ambulatoryjnych i konsultacji telefonicznych z lekarzami. Standardowe pakiety medyczne to koszt od 40 do 70 zł miesięcznie za jedną osobę, ale są też takie po kilkaset złotych, które oferują znacznie więcej usług. Wybierając abonament warto również rozważyć liczbę osób, którą chcesz objąć prywatną opieką lekarską. Zwykle im więcej pacjentów korzysta z jednej placówki, tym opłaty są mniejsze. Najkorzystniejsze są więc pakiety rodzinne oraz pracownicze.

Abonament medyczny – na czym polega?

Wybór pakietu medycznego powinien być zawsze podyktowany Twoimi potrzebami. Zakres usług jakich potrzebujesz oraz Twoje możliwości finansowe są bardzo ważne. Ale to, o czym naprawdę musisz pamiętać, to wygoda. Wykupując abonament zapewniasz sobie dostęp do podstawowej opieki lekarskiej, wizyt u lekarzy specjalistów, badań obrazowych i ambulatoryjnych oraz zabiegów. Zasady obowiązujące w placówkach prywatnych są takie same, jak w tych państwowych. Jedyna różnica jest taka, że po opłaceniu abonamentu rejestratorka w systemie będzie zapisywać każdą Twoją wizytę, a gdy przekroczysz limit przypisany do pakietu, poinformuje Cię o konieczności ponowienia płatności.

Abonamenty medyczne to najwygodniejsze i najbardziej popularne formy płatnej opieki medycznej. Skorzystaj z nich, a przekonasz się, że kolejki do lekarza wcale nie muszą Cię obowiązywać!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj