Domowe sposoby na zbicie gorączki

Gorączka jest naturalnym stanem organizmu, który broni się przed infekcją. Jest to stan, w którym temperatura ciała przekracza 38 stopni Celciusza. Gorączce mogą towarzyszyć zimne poty, dreszcze, osłabienie organizmu, ból mięśni, stawów, kości. Gorączkę najczęściej zbija się za pomocą dostępnych w aptece leków farmaceutycznych. Czasem jest to jedyne rozwiązanie. Z gorączką można sobie także poradzić za pomocą domowych, sprawdzonych i skutecznych sposobów. Warto je wcześniej wypróbować zanim sięgnie się po farmaceutyki.

Zimne okłady

Jedną z możliwości na zbicie gorączki są zimne okłady. Należy namoczyć ręcznik w zimnej wodzie i przyłożyć go do czoła. Gdy ręcznik będzie już ciepły należy zmoczyć go ponownie i położyć na czole. Warto powtórzyć ten proces kilkukrotnie.

Kąpiel w chłodnej wodzie

Kolejnym domowym sposobem na zbicie gorączki jest kąpiel w chłodnej, a czasem nawet w zimnej wodzie. Należy nalać do wanny chłodnej wody i wejść do wanny. Gdy woda będzie za ciepła należy dopuszczać chłodnej. Warto tak chwile poleżeć,

Herbatki i napary ziołowe

Inną możliwościom na zbicie gorączki za pomocą domowych sposobów jest przyrządzanie gorących herbat, naparów z ziół. Zioła mają bardzo pozytywny wpływ na ludzki organizm. Bardzo przydatne są napary z bzu czarnego, herbaty malinowe, herbaty z miodem i cytryną, herbatka z kwiatów lipy. Ziła mają uzdrowicielską koc i są stosowane w medycynie od dawien dawna. Stosowane są w medycynie niekonwencjonalnej. Są zdrowe, smaczne i skuteczne na walkę z uciążliwą gorączką.

Nawodnienie organizmu

Przy wysokiej temperaturze nie należy zapominać o dobrym nawodnieniu organizmu. Należy spożywać dużo płynów. Należy pic dużo wody mineralnej niegazowanej, która jest bogata w składniki mineralne. Przy gorączce człowiek się poci, dlatego tak istotne jest nawadnianie organizmu.

Domowe sposoby na zbicie gorączki
Rate this post

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here